En  Fr  Nl  De  Tr  

TransAnatolie Welcomes You to Turkey

 

 

 

 

TransAnatolie Tours

 

 

Roxana-İstanbul

 

 

 

 

 

Up

 

Hurrem Sultan (Roxana)TransAnatolie TA3402

5 Günlük İstanbul Kültür Gezisi

İstanbul

€ TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi

 

Roxana

Medeniyetler Başkenti: İstanbul

 

Birinci gün: İstanbul’a geliş, karşılama, kentin panoramik gezisi: Roma ve Bizans surları, tahttan indirilen Osmanlı Sultanlarının hapsedildikleri Yedi Kule Zindanları. Hoş geldiniz kokteyli, yemek ve geceleme otelimizde 4*- butik veya 5*.

Panoromic View of the Golden Horn Istanbul

İkinci gün:  Sabah: Haliç ve Pierre Loti Sokağı’nın keşfi, Osmanlı İmparatorluğu Mezarlığı ve Eyüp Camii’ne ziyaret; Roma-Bizans uygarlığı surlarının fotoğrafı, bu arada Kariye Müzesi ve Mihrimah Sultan Camii ziyaretleri. Türk- Bizans mutfağından örnekler sunan bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra: Ayasofya Müzesi ve  Harem’le birlikte Topkapı Sarayı ziyaretleri.  Günün sonunda Kapalı Çarşı gezintisi ve Suleymaniye Camii ziyareti.. Akşam yemeği  Kumkapı’da sokak animasyonlu Kumkapı balıkçı restoranlarında, Marmara Denizi kenarında. Kumkapıya giderken bir de İstanbul By Night programı yapıyoruz.

 

 

Üçüncü gün: Sabah: İlk olarak Hipodrom sonrasında İbrahim Paşa Sarayı ve Etnografya Müzesini ziyaret, Pavorotti’nin sesi eşliğinde Bin Bir Direk’in yer aldığı Yerebatan Sarayı, Sultan Ahmet Meydanı’nı geçip Mavi Camii’yi (Sultan Ahmet Camii) ziyaret ettikten sonra ülkenin kültürel ürünleriyle tanışma: Halı-Takı-Deri.Bir Mezopotamya Restoranı’nda Güney Doğu Türkiye mönülü öğle yemeği.

Öğleden sonra: Mısır Çarşısı ve Antikacılar Çarşı’sı gezintisi. Asya ve Avrupa yakasındaki güzellikleri,tarihi, sarayları, Hisarları, yalıları, Boğaz Köprülerini, Boğaziçi’nin güzelliklerini yakından görmek için özel teknemizle Boğaz Turu yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. İsteyen İstanbul kabare gecelerine ödemeli olarak katılabilir. Bu arada Mevlevi Dansları gösterileri de isteğe bağlı olarak mümkün.

 

4ncü gün: Açık büfe kahvaltımız sonrası Kadeş Antlaşmasının orijinalinin bulunduğu İstanbul Arkeoloji Müzesini ve Çinili Köşk’ü geziyoruz.

Avrupa Kıtasını Asya Kıtasına bağlayan Boğaz Köprüsünü geçerek önce Üsküdar’da fotoğraf çekiyor sonra 204 boyunda 160 kg ağırlığındaki Osmanlı Sultanı Abdül Aziz’in Fransa İmparatoriçesi Napoyonun eşi Jozefin’i konuk ettiği Beylerbeyi Sarayını Harem’i ve Selamlığıyla birlikte geziyoruz.

 

 

Öğlen yemeğimiz Asya’nın ünlü et restoranı Dörtlerde. Kebap çeşitleri ve künefeli nefis bir yemek Marmara Denizine hakim restoranımızda.

Yemek sonrası Bağdat Caddesinde alış veriş ve Çamlıca Tepesinde Osmanlı Köşklerinde semaver’li pastalı çay ikramı. Çamlıca’dan Asya ve Avrupa’nın panoramik manzarasını hayranlıkla seyretme.

Geceleme ve akşam yemeği 4*-butik ya da 5* otelimizde.

İsteyenler ücretini ödeyerek İstanbul kabarelerine gidebilirler.

 

Beşinci gün:  Açık büfe kahvaltı, dönüş saatine göre serbest gezinti. Gezi imkanları, hareket noktasına transfer. Transanatolie Tour’un ayrılık baklavası.

 

Fiyatlar

 

İsteğe bağlı geziler:

 • Gar Gazinosu’nda yemekli gösteri veya Orient House, Galata Kulesi, Kervansaray Night Club’te akşam yemeği eşliğinde gösteri.
 • Mevlevi gösterileri.

 

Fiyata dahil hizmetler

 • 5 Gün 4 Gece İstanbul  tam pansiyon.
 • İlk gün akşam yemeği, son gün kahvaltı dahil.
 • İstanbul programı için seyahat aracı: Mercedes Wito-Sprinter, WW.Wolt-Mercedes 403/Intro/Mitsubishi-Safir-Isizu Turquoise
 • Transferler
 • Özel restoranlarda 3 Öğle Yemeği
 • Programda yer alan ziyaret mekanlarının giriş ücretleri
 • Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı Profesyonel Turizm Rehberi
 • TÜRSAB seyahat güvence paketi ve sigorta.

 

Fiyata dahil olmayanlar

 • İstanbul’a kadar ulaşım,
 • İçecek ve bahşişler.

 

TransAnatolie Tour

Kültür Gezileri Operatorü

 

Foto Nadir Aryal

 

info@transanatolie.com

 

 

Minimum 6 kişi ile hareket.

Tüm yasal haklar Transanatolie Tur’a aittir

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkey

Turquie

Türkei

Turkije

Türkiye

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] Hizmetler ] Seyahat Ürünleri ] TransAnatolie ile Türkiye ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

Teodora-İstanbul ] [ Roxana-İstanbul ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] Canakkale-Troja ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Zaman Tuneli ] TransAnatolie Nostalji ] Acemhöyük-Taşpınar-Peristrema Vadisi ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] 5 Uygarlik ] Ballica ] Acemhoyuk & Saratli ] Traverten ] Sarissa ] Nemrut Dağı ] Puduhepa'dan Ferhat ile Şirin'e ] Galatlar'dan İpek Yolu'na ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra’dan Angora’ya ] Karadeniz'in incisi:Amasra ] Tur Fiyatlari ]

Mail to  info[at]transanatolie.com with questions or comments about this web site.
Copyright © 1997 TransAnatolie. All rights reserved.
Last modified: 2021-10-24
 
Explore the Worlds of Ancient Anatolia and Modern Turkey by TransAnatolie Tour: Ancient Anatolia Explorer, Asia Minor Explorer, Turkey Explorer; Cultural Tour Operator, Biblical Tour Operator, Turkish Destinations, Cultural Tours to Turkey, Biblical Tours to Turkey, Health and Cultural Tours to Turkey, Thermal, Thalasso Holidays in Turkey,  Archaeological Tours to Turkey, Historical Tours to Turkey, Cultural Heritage Tours to Turkey, Cultural Tours to Turkey, Hobby Eco and Nature Tours Holidays to Turkey,  Beach and Plateau Holidays in Tuirkey, Anatolian Civilizations, Ancient Cultural Museums in Turkey, Top Turkish Museums, Museums in Turkey, Anatolian Civilizations Museum, Istanbul Archeological Museum, Ephesus Museum, Mevlana Museum, Topkapi Museum, Museum of Topkapi Palace, Turkish Cities, Turkish Destinations, Ancient Cities in Turkey, Ancient Anatolian Cities, Turkey in Brief, Turkish Culture, Turks, Turkish Language, Turkish Philosophers....Circuits culturels en Turquie, Excurcions en Turquie, Vacances en Turquie, Circuits de Culture en Turquie, Circuits de Croyance en Turquie, Turquie, Villes Antiques en Turquie, Musees en Turquie, Empires Turcs, Revolution de Mustafa Kemal Ataturk, Turquie d'Ataturk, Culturele Tours in Turkije, Rondreizen in Turkije, Reizen naar Turkije, Culturele Rondreizen naar Turkije, Vakanties in Turkije, Groepsreizen naar Turkije, Turkije, Turkse  Geschiedenis, Geschiedenis van Turkije, Oude Steden in Turkije, Oude Beschavingen, Oude Anatolische Beschavingen, Turkse Steden, Turkse Musea, Musea in Turkije, Turkse Steden, Overzicht van Turkije, Turkije in het Kort, Turks, Turkse Taal, Turkse Gescheidenis, Osmaanse Rijk, Ottamaanse Rijk, Gezondheid Tours Vakanties in Turkije, Geloof Tours in Turkije, Culturele Tour Operator, Turkije Specialist